Αγώνας ανατροπών και νίκη για τον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας

Για την τελευταία αγωνιστική της Α τοπικής κατηγορίας του πρωταθλήματος αγωνίστηκε σήμερα η ποδοσφαιρική ομάδα του Διαγόρα Ραχών στο γήπεδό της εναντίον του Πολυκράτη Σάμου, όπου κατάφερε μια πολύ σημαντική νίκη.

15 λεπτά πριν από το τέλος, ο Διαγόρας έχανε με 1-4 ενώ τα τρία από τα τέσσερα γκολ μπήκαν μέσα σε λίγα λεπτά. Όμως, μέσα σε 10 λεπτά ο Διαγόρας μπόρεσε να ισοφαρίσει και να προηγηθεί του σκορ φέρνοντας το αποτέλεσμα σε 5-4 λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού.

Η ομάδα του Διαγόρα έχασε πολλές ευκαιρίες ενώ τα δίχτυα "τρύπησαν" από δύο φορές οι Γιώργος Τσεπέρκας και Ανδρέας Καψής και μία φορά ο Σταμάτης Τσαμουδάκης.

Ο πολύς κόσμος που είχε γεμίσει τις εξέδρες απόλαυσε ένα ωραίο παιχνίδι με ανατροπές και ζητωκραύγασε μαζί με τους παίχτες του Διαγόρα για την σπουδαία νίκη της ομάδας!

Άντε και από το φθινόπωρο πάλι με επιτυχίες!