17 Νοέμβρη στην Ικαρία: τα παιδιά αφήνουν λουλούδια στο μνημείο των ηρώων
δημοσιεύτηκε στην στήλη:ενδιαφέροντα
17/11/2011 - 16:22
![](https://www.ikariamag.gr/sites/default/files/styles/width_620_no_upscale_with_logo/public/field/image/pb170403_copy.jpg?itok=Dib5HDdb)
Φωτογραφία 1: 17/11/2011: Μεσημέρι στην πλατεία του Αγίου Κηρύκου, πολύ λίγος κόσμος και αυτός πίσω από τις τζαμαρίες των καφέ! Ξαφνικά εμφανίζεται ένα παιδί και αφήνει ένα λουλούδι στο μνημείο των ηρώων!!
Φωτογραφίες 2-3: Ξαφνικά έρχονται κι άλλα κι άλλα…
Φωτογραφία 4: Σηκωνόμαστε, πάμε κοντά, ένα ολόκληρο σχολείο έχει σχηματίσει ουρά για να αφήσουν ένα λουλούδι προς τιμήν των αγώνων των παιδιών του Πολυτεχνείου!
Φωτογραφία 5: Η ελπίδα μας για το αύριο…ι
ikariamag