![](https://www.ikariamag.gr/sites/default/files/styles/width-620-no-upscale/public/field/image/ikariaki_rizospastiki_aytodioikisi.jpg?itok=M9WFYCUt)
Δηλώνουμε σε όλους τους Ικαριώτες και τις Ικαριώτισσες ότι η προσπάθειά μας έχει έντονο το στοιχείο της αξιοπρέπειας και της ανιδιοτέλειας, φιλοδοξούμε να προσφέρουμε στην Ικαρία αυτό που της αξίζει μέσα από το δικό μας ριζοσπαστικό , ρεαλιστικό και με ανθρώπινο πρόσωπο πολιτικό μας πρόγραμμα.
Βασική προϋπόθεση για την επιτυχία μιας άλλης εναλλακτικής και ριζοσπαστικής Δημοτικής πολιτικής , ειδικά στη δύσκολη περίοδο που διανύουμε και η οποία όπως όλοι γνωρίζουμε είναι το αποτέλεσμα της ανάλγητης - αντιλαϊκής πολιτικής της μνημονιακής συγκυβέρνησης , είναι η ενεργοποίηση και συμμετοχή όλων μας , όλων των Ικαριωτών και Ικαριωτισσών. Εμείς θα το επιδιώξουμε.
Διαβάστε όλες τις προγραμματικές θέσεις της Ικαριακής Ριζοσπαστικής Αυτοδιοίκησης, εδώ.