Σήμερα η κινητοποίηση των Ικαριώτικων & Φουρνιώτικων συλλόγων στον Πειραιά
δημοσιεύτηκε στην στήλη:ενδιαφέροντα
16/12/2011 - 10:34
![](https://www.ikariamag.gr/sites/default/files/styles/width-620-no-upscale/public/field/image/ierapetra2.jpg?itok=tC9g2Lwe)
Με το πρώτο δρομολόγιο για το Ιεράπετρα να έχει φτάσει έπειτα από αναβολές στην απόσυρση του Νήσος Μύκονος από τη γραμμή μας, οι σύλλογοι Ικαρίας & Φούρνων της αθηναϊκής παροικίας έχουν δώσει ραντεβού με τα μέλη τους, σήμερα στο λιμάνι του Πειραιά, προκειμένου να εμποδίσουν τον απόπλου του πλοίου. Η ώρα αναχώρησης του Ιεράπετρα έχει προγραμματισθεί για τις 6 το απόγευμα ενώ οι σύλλογοι θα βρίσκονται εκεί από τις 2 το μεσημέρι και σας καλούν να παρευρεθείτε προκειμένου να αποτραπεί η περαιτέρω ακτοπλοϊκή υποβάθμιση της περιοχής μας με πλοία παλαιών γενεών.
ikariamag.gr